Bursa Kütüphaneleri  

   

Kütüphanecilik  

   


Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ile Bursa Nilüfer Belediyesi işbirliği ve Goethe Enstitüsü ile Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi olarak bizim de paydaşlığımızda düzenlenen Belediyelerin Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Uluslararası Sempozyumu 12-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Bursa Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirilmiştir.

Sempozyumun gerçekleştirilmesinde en önemli pay sahipleri olan başta Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı Sn. Prof. Dr. Bülent Yılmaz hocamız olmak üzere, sempozyum ev sahibi Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bozbey'e, sempozyum akademik sekreteryasını yürüten Sn. Araş. Gör. Tolga Çakmak'a, yönetimsel sekreteryasını yürüten Sn. Dilber Koç'a, sempozyumun kusursuza yakın gerçekleştirilmesi için emek veren Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Sn. Şafak Pala'ya ve tüm belediye çalışanlarına, tüm Düzenleme Kurulu üyelerine, çok değerli katkıları için tüm Bilim Kurulu üyelerine ve son olarak yurt içi ve yurt dışından katılımcı olarak ve bildirileri ile çok önemli katkılar sunan tüm akademisyenlerimize ve meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’de bu konuda sempozyum düzeyinde konuşulan ve tartışılan ilk bilimsel etkinlik olması ve ilgili konularda birçok çalışmaya ve etkinliğe yol göstermesi açısından çok önemli gördüğümüz bu sempozyumun içerisinde olmuş olmaktan çok büyük mutluluk ve onur duyuyoruz.

Belediyelerin Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Uluslararası Sempozyumu bildiri özetleri kitabının elektronik kopyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://bkahs.org/wp-content/uploads/2015/11/bkahs_bildiriozetleri.pdf

Saygılarımızla…

 

   
© Kazım ŞENTÜRK