Bursa Kütüphaneleri  

   

Kütüphanecilik  

   

Türk Kütüphaneciler Derneği 5. Şube Başkanları Toplantısı, Rize Şubesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde 22-23 Haziran tarihlerinde Rize'de gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda "Projeler, Hibe Programları" ve "Proje Döngüsü" başlıkları altında sunumlar yapan TKD Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Esin Sultan Oğuz'a, RTE Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Tan'a ve Rize Valiliği İl Proje Komisyonu Üyesi İlker Sarı'ya; mükemmel bir organizasyonu sıcak ve samimi ev sahiplikleriyle gerçekleştiren Rize Şubesi Başkanımız ve RTE Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Rıza Köroğlu'na ve ekibinden başta Narin Camuzoğlu ve Ali Murat Altıparmak olmak üzere emeği geçen herkese; toplantıya katılan RTE Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Torul'a, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu'na, Şube Başkanlarımıza ve YK temsilcilerine, çeşitli il ve ilçelerden gelen meslektaşlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.


Toplantı sonrasında RTE Üniversitesi Kütüphanesi ile Rize İl Halk Kütüphanesi ziyaret edilmiştir. Ayrıca Rizeli Araştırmacı Recep Koyuncu tarafından oluşturulan Rize İhtisas Kütüphanesi'nin açılışı Rize Vali Yardımcısı, TKD Genel Başkanı ve Rize Şubesi Başkanı tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu Kütüphane'nin açılışı ile ilgili haberlere aşağıdaki linklerden ulaşılabilir;

http://www.sondakika.com/haber/haber-rize-de-ihtisas-kutuphanesi-acildi-4757542/http://

www.beyazgazete.com/haber/2013/6/22/rize-de-ihtisas-kutuphanesi-acildi-1851618.html

http://haberciniz.biz/rizenin-ilk-ihtisas-kutuphanesi-acildi-2119872h.htm

 

   
© Kazım ŞENTÜRK